Podle překupníků se „obchod“ s exotickými zvířaty dobře vyplatí i za cenu, že některá z nich cestou uhynou. Myslím, že by bylo dobré, kdyby si takový „milovník zvířat“ tuto dobrodružnou cestu vyzkoušel na vlastní kůži.
1) Nacpali by ho do co nejtěsnějšího prostoru.
2) Zavázali zobák nebo čumák, aby se nemohl nijak projevit.
3) Vyděšeného by ho několik dnů mořili v tomto prostředí.
4) Pokud by nevydržel, tak by ho za hranicemi vyhodili jako nepotřebný kus.
Také se Vám toto chování nelíbí? A co na dovolené? Také kupujete ty originální suvenýry, které nikde jinde nenajedete? Až neuvěřitelně vypadá seznam věcí, které se dají v exotických zemích pořídit.
· Had, který je naložený do lahve s alkoholem.
· Preparovaní pavouci, štíři a motýli.
· Kůže kočkovitých, psovitých a medvědovitých šelem.
· Výrobky z kůží leguánů, ještěrek a varanů.
· Výrobky z kůží krokodýlů, aligátorů a kajmanů.
· Želví krunýře.
· Sušené mořské koníky.
Když se na seznam podíváme, je nám jasné, že ZVÍŘE, ZE KTERÉHO SI TEN VÝROBEK KOUPÍME, MUSELO BÝT KVŮLI TOMU ZABITO. Mnoho lidí si řekne, že teď už je to stejně jedno a tím, že tu věc nekoupím, ho neoživím. Pokud přestane být o tyto výrobky zájem, nebudou mít místní důvod zvířata zabíjet a věci z nich vyrábět.
Nosorožec jako oběť pověry
Nejvíce ohrožen je asi nosorožec, který má tu smůlu, že mu příroda nadělila rohy. PODLE ODBORNÍKŮ BYLO ZA POSLEDNÍCH TŘICET LET ZLIKVIDOVÁNO VÍCE NEŽ DEVADESÁT PROCENT NOSOROŽCŮ. Prášek z nosorožčích rohů se používá v tradiční čínské medicíně. A to i přesto, že účinky této přísady byly už dávno vysvětleny jako nesmyslné. Čínská populace však roste a s ní i poptávka po této přísadě. Dalšími z „obdivovatelů“ této nosorožčí okrasy jsou lovci trofejí. Ti neváhají ukrást rohy těchto zvířat i v muzeích.