Instalovat aplikace z neznámých zdrojů do prostředí operačního systému chytrého telefonu vám málokdo může doporučit, leda tak někdo, kdo z toho bude mít osobní profit. Jde však o to, že se vystavujete nebezpečí stažení škodlivého kódu, který vás pak může vydírat, nebo odfiltrovat přístupové údaje v podstatě do jakéhokoliv prostředí. Naštěstí si většina uživatelů chytrých telefonů toto nebezpečí uvědomuje a programy stahuje z Google Play, které je osvědčeným úložištěm. Pochopitelně, nikdo Vám neposkytne stoprocentní jistotu, že se ani tam nemohou objevit nebezpečné programy, ale pravděpodobnost nákazy je tu velmi malá.
Google Play se stal jedním z nejpoužívanějších míst na Internetu, doslova se v něm objevují dnes a denně nové a nové programy na všechna možná i nemožná témata, dokonce i některé vtipné aplikace, co jsou spíš pro zasmání, např. „Oprava traktoru Lakatoš“.
Databáze tipů na nejlepší aplikace – recenze, komentáře, hlasování
Pokud patříte mezi zvědavce, kteří rádi listují ve vyhledávacím seznamu a baví se instalací a zkoušením různých novinek, mohli byste využít třeba APPHunt. Je to jakýsi vyhledávač programů v obecném rozhraní, tedy nejen v Google Play, ve kterém nechybí ani uživatelské ohlasy a recenze. Můžete na dané téma s ostatními diskutovat, zapojit se do hlasování, přidat komentář, nebo krátké hodnocení. Novinek je na webu poměrně dost, dokonce i v Google Play, v podstatě se denně alespoň jedna aplikace v Hunteru zobrazí.
Jednou z nejčastěji využívaných součástí programu je „Top Apps“, jak už název napovídá, jde o tip na nejlépe hodnocené programy v příslušném kalendářním období – zpravidla v průběhu měsíce. Zobrazit lze pochopitelně i starší tipy na nejlepší „apku“, nebo můžete volbou „latest“ dohledat poslední vítěze hlasování. Vybrané programy lze také sdílet, ale až po sedmi dnech používání APPHunt (ochrana proti šíření spamu).