Nezapomeňte na parkovací místo – stěhovací služby v Praze nemohou zdárně proběhnout, pokud nebudete mít zajištěné parkování. Budete potřebovat s velkou pravděpodobností mimořádné povolení pro parkování v den stěhování, a to vám zajistí odbor dopravy na příslušném správním obvodu. Žádost podávejte alespoň 30 dnů před stěhováním, což je oficiální lhůta pro její vyřízení.
Spolehněte se na bublinkovou fólii – pokud žádáte stěhovací firmu o zapůjčení kartonových krabic, zeptejte se, zda by vám nezajistili i bublinkovou fólii. Je to ten nejlepší balicí a výplňový materiál, jaký existuje. Zabalíte do něj v podstatě všechno, od hraček přes kancelářské potřeby až po sklo a porcelán.
Jak s nábytkem – nábytek, který je potřeba rozebrat, vám mohou demontovat stěhováci, a na novém místě jej mohou znovu smontovat a usadit na místo. Mohou zároveň odpojit spotřebiče a svítidla, připevnit zrcadla a poličky, garnýže i žaluzie.
Všechno si zapisujte – před započetím přípravných prací si veškeré úkony nejprve poznamenejte do poznámkového bloku a zejména ty administrativní. Bude zapotřebí zajistit nové doklady, nájemní smlouvu a přepis energií. Musíte nahlásit na mnohé instituce změnu korespondenční adresy a možná budete řešit i nového zaměstnavatele či školní instituci.
Balení potravin – průběžně vyjídejte potraviny z mrazáku a chladničky a tu mějte vyklizenou, odmraženou, vyčištěnou, vysušenou a sbalenou již den před stěhováním. Nezapomínejte si také na stěhovací den nachystat dostatek nápojů a občerstvení, nespoléhejte se raději na jídlo u čerpacích stanic nebo v restauraci, nebudete na to mít možná vůbec čas.
Úklid – součástí dobrých mravů je úklid, a to jak místa, odkud se stěhujete, tak i na novém působišti. Zapíšete se tak v lepším světle všem lidem – těm, které opouštíte i těm, co budou vašimi novými sousedy.